Skip to content

Nasze Korzenie

Korzenie Start-Sport!

Opisanie korzeni projektu Start-Sport może być trudne na obecną chwilę, musielibyśmy cofnąć się w czasie i poznać epizody losów pewnych grup społecznych, które wpłynęły na obecne postrzeganie i budowanie naszej rzeczywistości.  A to jeszcze nie ten czas!

Korzeniami Start-Sport jest świadomość ludzi poznających otaczające nas środowiska, które pozostawione bez naszego rozsądnego i logicznego wpływu, mogą wzbudzić instynkty niegodne człowieka!

By przybliżyć naszą interpretację środowiska, użyjemy alegorycznej bajeczki, której treść osadzimy w iluzorycznym świecie zwanym “Oceanów Matnią”!

Żyjemy w Oceanie Matni, w środowisku pełnym wyzwań, pułapek i niebezpieczeństw czyhających na młodych gniewnych szukających drogi bez nadanego lub niezgodnego z nimi wzoru na życie.

Jedni wpadają w nie i toną, kolejni utrzymują się na powierzchni, a jeszcze inni zaczynają pławić się jak rybka w wodzie wśród „płaszczek”, „rekinów”, „ośmiornic” w „czarnej matni”. Niektóre Rybki pływają po lokalnych zbiornikach, inne wpływają do morza, jeszcze inne stają się narybkiem dla osobników obślizgłych i drapieżnych, czyniąc ich młodymi, gniewnymi „rekinkami”, zaczynającymi pływać wśród starych wyjadaczy po „Ich” ocenach, często jeszcze nie znając ceny jaką przyjdzie im zapłacić za możliwości wynikające ze złudnej samodzielności, czy teoretycznej wolności, która okazuje się być zależnością od „matni i jej środowiska”.

Lecz co którejś Młodej Gniewnej Rybce, obok skrzeli i płetw, zaczynają wytwarzać się inne organy umożliwiające wyjścia ponad ekosystem matni. Świadomość podpowiada tak rozwiniętej rybce, że te płetwy to może skrzydła i warto spróbować się wznieść na „wodę” niczym latające stworzenia żyjące nad nią.

I tan nasza rybeczka próbuje i próbuje, wznosi się wyżej, coraz wyżej i co się okazuje?

A to, że ocen możliwości to bagno bez dna z ograniczeniami, a “wzorco – stwory” to sfora wiecznie wygłodniałych pasożytów i manipulatorów bez osoby.

Czas mija, a Młoda Gniewna Rybka staje się okazem zaadaptowanym do życia w wielośrodowiskowym ekosystemie, czyniącym ją Złotą Rybką, która w swoich wypowiedzianych życzeniach odnajduje marzenia i drogę do ich spełnienia.

W tym postrzeganiu możliwości własnej kreacji otoczenia pomogła ewolucja, jaką Rybka przeszła na drodze doświadczania, które uświadomiło jej, że to, że wzniosła się ponad powierzchnie, było zasługą jej „Pragnienia” wynurzenia się z „Oceanów Matni”, którego treść nosi jeszcze głęboko w sobie od głowy po serce!

W przeświadczeniu tym Rybka dostrzegła w sobie potencjał możliwości, które pozwoliły jej dokonać niemożliwego dla wielu, czego następstwem jest przełamywanie utartych standardów i stereotypów, co pomaga jej tworzyć swój własny świat bez niekorzystnych zależności i uzależnień, dzieląc się sensem siebie z innymi, którzy już go odnajdują, lub są na starcie drogi odsłon…

Korzenie myślenia Małej Rybki sięgają jej świadomości bycia, która trwa dla wszystkich, z tym, że jedni są a inni bardziej!

 

„Pragnienie” to ono stanowi nasze korzenie …

Maciej Rybicki

Organizator Start-Sport